Конспект уроку
з Української мови у 3 класі 
на тему:

Прикметники-антоніми. 

Прикметники-синоніми.
                                                      
                                                

                                                                       Бубнович Марія Валеріївна
                                                                       вчитель початкових класів

                                                                                 Сварицевицького НВК


Тема: Прикметники – синоніми, антоніми.
Мета: закріпити знання дітей про синоніми і антоніми; навчити добирати потрібні антоніми і синоніми
Розвивати зв’язне мовлення, добирати потрібні прикметники у мовленні, збагачувати словниковий запас дітей, вчити висловлювати свою думку українською мовою;
виховувати любов до української мови, українського народу;
прививати  бажання вчитися рідною мовою, активно співпрацювати в колективі, групах і парах, формувати навички співпраці і взаємодопомоги.
Обладнання: підручник для 3 класу, роздатковий матеріал, мультимедійне обладнання, таблиця каліграфічного написання букв,
Тип уроку: Урок перевірки і корекції знань умінь і навичок.
Хід уроку
І   Організація класу до уроку.
 Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі
Діти просто молодці.
Діти називають по черзі своє ім’я і охарактеризовують себе одним прикметником.

ІІ   Актуалізація опорних знань.
Метод мікрофону
Які частини мови ви знаєте?
На які питання відповідають іменники?
Які числа іменників ти знаєш?
Поясни написання іменників власної назви?
На які питання відповідають прикметники?
Які роди іменників і прикметників ви знаєте?
Від якої частини мови залежать іменники?

ІІІ   Повідомлення теми і мети уроку.
Вдень по небу гуляє,
а ввечері на землю сідає.
(Сонце).
Асоціативний кущ «Прикметники» до іменника сонце.
IV   Усвідомлення вивченого матеріалу
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо тему прикметники, це будуть прикметники  – синоніми, та прикметники – антоніми.
Хто пригадає, що то за слова – антоніми.
Вправа 304 у підручнику (до поданих прикметників підібрати антоніми і записати їх парами)
Фізкультхвилинка.
.      















  Гра «Скажи без затримки»
Учитель називає прикметник, а учні добирають антонім до названого прикметника.
—         Запишіть у зошит ті антонімічні пари, що запам’ятали.
Слабкий (сильний), гігантський (крихітний), кривий (прямий),  голодний (ситий), високий (низький), солодкий (гіркий), довгий (короткий).
- Діти, пригадаємо, що таке синоніми? ( Синоніми - це слова, одинакові або близькі за значенням, але різні за звучанням і написанням).
Вправа 306 (до поданих прикметників підібрати синоніми з довідки і записати)
V   Закріплення і систематизація знань
Робота в парах
Гра «Хто швидше?»
Кожній парі учитель дає аркуш паперу з написаним прикметником. Який ряд швидше добере до нього синоніми?
сумний
(невеселий
зажурений
безрадісний
смутний
скорботний)
великий
(чималий
величезний
велетенський
здоровенний
гігантський)
сміливий
(відважний
мужній
доблесний
хоробрий
безстрашний)

Робота в групах
До поданих прикметників підібрати антоніми.
Добрий – злий
Велика – мала
Працьовитий – лінивий
Мокрий – сухий
Яскраве – тьмяне
Балакуча – мовчазна
Пізня – рання
Рідна – чужа
Білий чорний

VI   Підсумок уроку
—         Яку роль відіграють прикметники в мовленні? (Роблять мовлення багатшим, досконалішим, допомагають точніше висловити думку.)
—          Які прикметники часто вживаються у прислів’ях? Чому?
—           Які вміння отримали?
—           Де можна застосувати нові знання? (Усне, писемне мовлення)

VII   Домашнє завдання.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Календарно-тематичне планування 3 клас ІІ семестр

Державний стандарт НУШ